המקום כל כך יפה ומזמין ומתאים לטיולים

מוטי סנדר

מוטי סנדר

כל קבוצה שמגיעה ל יערות מורינגה-משתלות סנדר מתפעלת ושואלת איך זה שלא שמענו עליכם עד עכשיו?

המקום כל כך יפה ומזמין ומתאים לטיולים של חבר’ה כמונו, אזרחים וותיקים בני הדור השלישי.
השבוע פתחנו את תוכנית הטיולים בשטחי היערות, קבוצה של למעלה מעשרים נשים, בוגרות אולפנא לפני קרוב לחמישים שנים החליטו לקיים את המפגש ביערות, המפגש כלל התכנסות בשטחי מבוכי המורינגה, שם בין עצי מורינגה התיישבו וסיפרו חוויות ו חנה סנדר שותפתי המיוחדת תפשה את תפקיד המסביר והמספר את תולדות משפ’ סנדר, על החיים שהיו בגוש קטיף, על חיי הקהילה בימים הנפלאים ובימים הקשים, על חקלאות מיוחדת במינה שאליה היינו שותפים בכל מהלך החיים ועד הרגע בו נאלצנו להשאיר את הכול מאחור, לעבור ולהתרגל למצבים חדשים של בניה והקמה של המפעל הגדול מחדש.
נתנו שם לתוכנית:

לעלות בדרך מגוש קטיף ליערות מורינגה.

חלפו שנתיים מהיום הראשון בו זרענו את זרעי המורינגה בשטחי של יערות המורינגה, בשנתיים הללו טיפחנו והקמנו חווה חקלאית גדולה ומיוחדת שבה כ 18 דונמים שבהם גדלים עצי מורינגה שהיום פורחים ומלבלבים.
אנחנו פונים היום אליכם אחינו ואחיותינו באמצעות המשרד המשרד לשוויון חברתי להכניס לתוכנית הטיולים שלכם את הנקודה המקסימה של יערות מורינגה.
אנחנו רוצים לצרף אתכם היוצאים לטיולים חד יומיים, מירושלים, תל אביב, חיפה, רעננה, פתח תקווה, כפר סבא, בני ברק ועוד ערים בסביבה היוצאים לטיולים בדרום הארץ.
אנחנו נמצאים ממש בדרך שלכם, המיקום הנוח שלנו, סמוך למחלף שורק בכביש 6, במקום מגרשי חניה המתאימים לרכבים פרטיים ולאוטובוסים. המקום נגיש לכלל האוכלוסיה, שבילים סלולים נוחים ורחבים שאינם דורשים מכם לרדת בין הרים ובין שבילים.
השרה לשוויון חברתי, ח”כ גילה גמליאל המתייחסת לכל נושא של טיולים של בני הדור השלישי, בתוקף תפקידה אומרת ואני מצטט . “אנחנו לוקחים את ההצלחה של פרוייקט ‘שלישי בשלייקס פלוס’, וממשיכים אותה הלאה להטבות נוספות המותאמות במיוחד לציבור זה. בעקבות הפרויקט, המגזר העסקי נוכח לראות יותר ויותר את הכוח הצרכני של ציבור זה, ומתאים את עצמו לדרישות. זו משימה לאומית חשובה לספק לאזרחים הוותיקים בישראל שהוא ציבור גדול וחשוב, והמשימה שלנו היא לדאוג לזכויות שלו”.

אנחנו ב יערות מורינגה-משתלות סנדר מעוניינים לארח קבוצות של עד 20-30 חברים וחברות לסיור חקלאי, חוויתי וסיפור אישי שאנחנו, מוטי וחנה סנדר מספרים ומשתפים אתכם בחוויה.

אנחנו ממשיכים ופועלים להגשים את החלום והופכים את המקום למשק בוטיק בו אנחנו מראים תוך כדי פעולה את סדר העבודה ביערות מורינגה.
מהרגע שבו רכנו על הקרקע וזרענו את הזרעים של עצי המורינגה, יחד עם חברים, בני משפחה והילדים והנכדים החמודים ועד לרגעים שבו אנחנו קוטפים וגוזמים את ענפי המורינגה. בספרות המקצועית כותבים כי 95% מהמורינגה ניתן לשימוש…אנחנו משתדלים לא לזרוק עלים, את כל העלים אנחנו מייבשים בייבוש טבעי של שולחנות גבוהים בחממה סגורה ומאווררת המקורה ברשתות צל.
את כל אלה ואחרים אנחנו נוביל ונספר לכם תוך כדי הסיפור של אמונה גדולה להתחיל את כל החיים החקלאיים מהתחלה…
איפה עוד תמצאו את האיש ההוא, המגדלים ועובדים בחקלאות למעלה מארבעים שנה.
איפה עוד תמצאו את האיש ההוא, החולם ומגשים בע”ה מפעל חיים לשנים רבות חווה עם עצים ניסיים העוזרים לאנשים. הנותן מזור ומרפא לאנשים רבים ברחבי מדינת ישראל.
אנחנו מכוונים להיכנס למפת הביקורים החקלאים בחוות בגליל, בנגב ובהרי ירושלים. ליורדים לנגב ולים המלח, הנוסעים לבקר ביקבים, בכרמי זיתים, בבתי אריזה של הדרים ובמפעל לייצור גבינות צאן ועוד.
איך מגיעים?
פותחים את הוויז המוביל אתכם ישירות ליערות מורינגה:
במקום אנחנו מציעים מקום שתוך כדי הסיור ניתן לשלב סיור במבוכי המורינגה.
ואם אתם רוצים לשלב ארוחה חלבית או בשרית תוך כדי הסיור, אנחנו ערוכים עם שולחנות קק”ל נוחים שבהם אפשר לשבת ולאכול. אנחנו מעזור לכם ליצור קשר עם חברים טובים המתגוררים סביבינו שיעזרו לכם בהסעדה.

למעוניינים בחוויה מיוחדת, מרגיעה וכייפית במיוחד, יש לי הצעה עבורכם.

יש לנו אחיינים צעירים שהעתיקו את מקום המגורים שלהם מדולב בבנימין לעיר לוד המדוברת לאחרונה.
עמי עמי יוגב פתח אצלינו סדנא הסדנא של עמי בה לומדים ופועלים מי אתם העצים? מה אפשר ליצור מהם וכמובן את הסיפור והיתרונות של עצי המורינגה.
הטלפון שלנו זמין וניתן להתקשר 08-8593318 , 0545684085

אולי יעניין אותך גם

20201112_075309
אתם ממשפחת המתוקים? יש לנו שליחות לעזור לאנשים.
מורינגה מכונפת הוא צמח טרופי ממשפחת המורינגיים (Moringaceae) הכוללת 13 מינים ברחבי האזורים הטרופיים-יבשים...
20200903_075544
יערות מורינגה-החלומות שמתגשמים ולפתע מעלעלים להם עלים ירוקים
לפני שמונה חודשים התחלנו במכירה מוצרים טבעיים ותכשירי קוסמטיקה מהמורינגה.מוטי וחנה זוג חקלאיים שנדבקנו...
20200715_081126 copy
המורינגה, עבודת האדמה היא הבסיס לחיים
התקדמות של חנה סנדר אשתי היקרה שהסכימה לעמוד הפעם בחזית הכתבה בגיליון פנימה מגזין לנשים ולספר לקוראות...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *