בקניה מעל 299 ש”ח משלוח חינם עד לבית  – כל המוצרים 100% מורינגה מהמשתלה שלנו מיוצר כחול לבן
צפו במבצעים שלנו – לחצו כאן

הניצוץ שהצית את עולמי, היתה קנייה מיוחדת במינה.

מוטי סנדר

מוטי סנדר

כל ניצוץ אורה המקרב את האדם להסתכלות של אמת יותר טהורה היורד אל תוך נשמתו, משנה הוא את כל העולם כולו בעדו.

הניצוץ שהצית לי את עולמי היתה קנייה מיוחדת במינה שהתקיימה בחנות אחת קטנה אבל בעלת עוצמות גדולות, שלי היא גרמה להחלטה שיש לשנות את השיטה ולהתחיל להפיץ ברבים את מוצרי המורינגה המיוצרים והמופצים בשטחי יערות מורינגה במשתלות סנדר.

מורינגה, עץ הפלאים, עץ הקסמים, בית המרקחת של הטבע, העץ האדיב…שמות רבים הודבקו ויחסו לעץ מיוחד זה. זהו עץ שנפגשנו בו לראשונה לפני כארבע שנים. למשתלות סנדר נכנס יהודי ובידו פח  ובתוכו מאות זרעים בצבע חום ובצידם כנפים. מה אלו שאלתי? והתשובה גלשה בסיפורים המדהימים על תכונות הזרעים והעץ כולו.

קצת נסער ויותר מהורהר הגעתי באותו היום הביתה וסיפרתי לחנה אודות זו הפגישה. נו…”עוד רעיון בסדרת הרעיונות שלך” ובכך הסתיימה לה “ההרצאה” שלי אודות המורינגה שנפגשתי בה בראשונה באותו היום.

בבוקר הטלפון צלצל ואותו יהודי הגיע שנית אלי למשתלה ואמר לי…”תשמע אני משאיר לך כמות קטנה של זרעים…תנסה מה יהיה? “. לקחתי יחד עם הפועל התיאלנדי שלי 100 עציצים וזרענו בהם זרעים ובתוך שבוע הם נבטו. שתילים אלו היו החלוצים, הנחשונים של עצי המורינגה במשק שלנו.

הניצוץ שהצית לי את עולמי היתה קנייה מיוחדת במינה.

מאז מים רבים שזרמו בתוככי נפשי והפעילו מחשבות הכדאי לשנות? הכדאי להתחיל בדבר ובגידול חדש שאיש איננו יותר דבר על מהותו? בכל זאת אנחנו מתבגרים וצריכים להחליט מה עושים לאורך השנים הבאות. במהלך 42 שנות עבודתי בתחום החקלאי זכיתי להכיר אנשים חשובים וידועים בתחום המחקר וההדרכה החקלאית בעיקר בתוככי הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ברחובות ובמכון וולקני של משרד החקלאות בקריה החקלאית בבית דגן.

“אפשרי לקבל ממך עצה”? שאלתי את המומחה.

מהי היא המורינגה ומה היא יודעת לעשות?

האם כדאי להתחיל בגידול כזה חדש?

המכונות במוחי התחילו לעבוד שעות נוספות, קראתי מאמרים, נחשפתי למחקרים והבנתי שזה גידול שמתאים לי. זה איננו עוד גידול חקלאי שמנהל את חיי עם קצב גידול שאם לא קטפתי את פריו בבוקרו של יום יש סיכוי שלעת ערב עלי לשופכו ולהשמידו כי חיי המדף שלו הינו קצרים והרבה פעמיים אינם כדאיים. כאן במורינגה הזו החדשה שקשה לסובבים אותי עד היום לומר את שמה בהגייה הנכונה…”מוטי התחלת לגדל מרגרינה?” כך שאל אותי אדם מכובד שקרא את אחד ממאמרי והחליט שאני שגיתי ובמקום מרגרינה כתבתי מורינגה.

הניצוץ שהצית לי את עולמי היתה קנייה מיוחדת במינה.

הזרעים נזרעו, העלים הראשונים הציצו ועלעלו, הגבעול זקף את ראשו ושם ידו על עינו והביט ואמר…איזה כיף להתחיל ולגדול בזו המשתלה. “אנחנו ניהיה חברים טובים עוד הרבה שנים”. בתוך שבועיים ראינו ירוק חדש וגבוה שצבע והליף את הצבע הניבט בתוככי השורות.

לזריעות הזמנתי את ילדי ונכדי ויחד, חנה ואני כרענו ברך ופיזרנו הזרעים בידי הזורעים והזמנו גם את המלווה המדעי והחקלאי שלי ד”ר יפתח ואקנין שעמד וזרח מרוב שמחה שקיבלנו את ההחלטה והתחלנו בזריעה.

במהלך מספר חודשים זרענו וכבשנו שטחים חדשים בתוככי החווה החקלאית שלנו ועצי המורינגה הפכו לחלק בלתי נפרד מאיתנו וביחד מילאו את התוכן הגשמי של יערות מורינגה במשתלות סנדר. באחד הימים כאשר העצים כבר התעצמו ובאו חברים לבקרנו ועמדו בשביל המרכזי בינות לעצים ואמרו “עכשיו אנחנו מבינים את מהות השם יערות מורינגה”.

ככל שעוברים הימים ההרהורים והמחשבות גוברות ויש לקבל החלטות של איך ומה?

דרך שיווק ואיפיון המוצר?

להישאר במוצר הטבעי או לעבדו למוצר נוסף?

להיצמד לנורמה או להיות קצת…חדשני?

חדשני…חדשני…אנחנו לא נתקע בלגדל, לקטוף ולמכור….מה עושים איך מחדשים ומתחדשים? איך אנחנו בינים מוצרים שהשווקים אינם מכירים…ופתאום צצה לה ה “מחשבה הזרה” שתמיד מגיעה ברגע ומנסה לעצור ולומר…”תירגע תירגע לאן אתה רץ?”. ואני מסתכל ניכוחה ואומר למחשבה בואי איתי ותעזרי לי ואל תפריעי בעדי והיא מחייכת אלי ואומרת “שכנעת אותי ניפגש בהמשך…”

הניצוץ שהצית לי את עולמי היתה קנייה מיוחדת במינה.

בימים ובשעות של מחשבות, השירה והמנגינה מסייעות בידי לקבל עוד מוזות והחלטות. בילדותינו השירים היו שירים על עובדים ועל חקלאים ועל עבודת האדמה. אחד השירים שצץ בראשי היה “הִנֵּה יָמִים בָּאִים וְנִגַּשׁ חוֹרֵשׁ בַּקֹּצֵר וְדֹרֵךְ עֲנָבִים בְּמֹשֵׁךְ הַזָּרַע

וְהִטִּיפוּ הֶהָרִים עָסִיס וְכָל-הַגְּבָעוֹת תִּתְמוֹגַגְנָה. 

וְשַׁבְתִּי אֶת-שְׁבוּת עַמִּי יִשְׂרָאֵל וּבָנוּ עָרִים נְשַׁמּוֹת וְיָשָׁבוּ וְנָטְעוּ כְרָמִים וְשָׁתוּ אֶת-יֵינָם  וְעָשׂוּ גַנּוֹת וְאָכְלוּ אֶת-פְּרִיהֶם, וּנְטַעְתִּים עַל-אַדְמָתָם וְלֹא יִנָּתְשׁוּ עוֹד מֵעַל אַדְמָתָם. .ואני רואה בחלומי כיצד תראה התמונה בעוד שנים עם כל גידולי עצי המורינגה ושלל המוצרים…והשיר מתנגן ושר וכל הגבעות תתמוגגנה…בע”ה מרים את ידי כלפי מעלה ואומר…בע”ה. “שמע קולינו חוס ורחם עלינו ותן בנו יצר טוב לעובדך באמת וביראה”.

עברנו כבר שלבים רבים ובכל שלב אליו אנחנו מגיעים איננו יכולים לעמוד ולנוח על זרי הדפנה…תמיד חייבים להמשיך הלאה ולהתקדם לשלב הבא המאתגר. המדרגה הגבוהה אלינו הגענו היתה בעקבות החשיפה הגדולה שהיתה עם פרסום הכתבות בטלוויזיה המופלאות אודות גידול המורינגה בכלל ועלינו, חנה ומוטי המגדלים את המורינגה והמוצרים הייחודים שלנו. חשיפה זו שעשתה נפלאות לכל מגדלי המורינגה ולמוצרים בכללותם הגיעה למקומה ואנחנו החפצים ביקרה של המורינגה יודעים ומבינים מה תפקידה מעבר לפן הכלכלי…לצד הפנימי שבה…לייעוד שלה.

בימים אלו אנחנו עוברים באמצעות שיחות טלפון יזומות בין הקונים ממוצרינו ושואלים ומתעניינים ומבקשים את חוויות הקניה, מה הם מרגישים וחשים והאם המורינגה אכן מסייעת בידם.

האמת…פחדתי להתחיל במהלך הזה,

מה יהיה אם התגובה תיהיה שלילית?

אולי הם יגידו שזו תרמית?

ופעם מגיעה אלי ה “מחשבה החיובית”…למה מוטי ככה? הרי אנחנו יודעים את טיב המוצר, את הייחוד של המוצרים שלנו, אנחנו למדנו על התכונות המופלאות של המורינגה, למה לפחד…

תודה לך מחשבה טובה שנתת בנו את הכוחות והתשובות עושות את שלהם וממלאות אותנו בתחושה טובה שמעבר למכירה הרגילה אנחנו עוזרים ומסייעים לאנשים טובים המחפשים עזרה ומזור. המורינגה עושה את זו העבודה.

עלתה לנו המחשבה להתחיל ולבנות את קהילת המורינגה (מורינגה קלאב) אנחנו רוצים לעזור לכם לעשות את החיים כאלה, אנחנו ניתן לכם כלים להפוך להיות חלק בקבוצץ מינויים ששמידי חודש בחודשו תגיע לביתכם חבילה עם מוצרי המוריגה כפי שתבחרו ולא תצטרכו להגיע לרגע כפי שאני מקבל…”מוטי דחוף, שכחתי להזמין…נגמר לי”

הפגישה שהיתה לי אתמול בחנות עם לקוח שהגיע ממרכז הארץ ובא עם רשימה מסודרת שעליו לקנות שלש שקיות, שילם וקנה ואמר שאת זה הוא צריך ועל קונה מבוגר השגיע השבוע וקנה שלש שקיות של אבקת מורינגה והגיע אלינו על פי המלצה של נטארופטית שאמרה לו…אתה חייב מורינגה אבל תקנה רק אצל סנדר ואו בא וגם הוא מאושר.

זה הניצוץ שהדליק אותי בע”ה לתוכנית המינויים של המורינגה…עליה נכתוב בפירוט בקרוב.

כל ניצוץ אורה המקרב את האדם להסתכלות של אמת יותר טהורה היורד אל תוך נשמתו, משנה הוא את כל העולם כולו בעדו. ובכל פינות שהאדם פונה אחרי שהניצוץ המאיר החדש חדר אל תוכו, מוצא הוא בהן חדשות ונצורות שלא היו בעדו בתחילה, בעוד שבמקום התפשטות הארתו של הניצוץ החדש ההוא שלטה אפלה. (שמונה קבצים, ד’, מ”ה)

***

כאשר אנחנו מחליטים להיות טובים יותר העולם שלנו משתנה. היחס שלנו לכל היצורים, לכל התופעות נהיה ליחס אחר והתחושות שלנו אחרות לחלוטין.

וכפי היחס שלנו לחוץ כך גם היחס לפנים.

ההחלטה שנגמלת בנו ותחילת האור שמאיר בנו עושה פלאים ויוצר בנו כוחות חדשים של אור חדש.

מכתבי הרב קוק זצ”ל.

מוצרים שיכולים
לעניין אתכם

אולי יעניין אותך גם

ילדים משחקים בפאזלים ונהנים במבוכי המורינגה של יערות מורינגה
המקום כל כך יפה ומזמין ומתאים לטיולים
כל קבוצה שמגיעה ל יערות מורינגה-משתלות סנדר מתפעלת ושואלת איך זה שלא שמענו עליכם עד עכשיו? המקום כל כך...
אישה עם שיער בלונדיני ושמלה לבנה מסתכלת על מראה ומחפשת פצעונים או אקנה על הפנים
מורינגה לבעיות עור ואקנה
מורינגה כטיפול לבעיות עור ואקנה אקנה, מחלות עור והגורמים השונים: מזה כמה עשורים ידוע כי זיהום האוויר...
20200903_075544
יערות מורינגה-החלומות שמתגשמים ולפתע מעלעלים להם עלים ירוקים
לפני שמונה חודשים התחלנו במכירה מוצרים טבעיים ותכשירי קוסמטיקה מהמורינגה. מוטי וחנה זוג חקלאיים שנדבקנו...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להצטרף למועדון לקוחות המורינגה שלנו ולקבל טיפים לתזונה בריאה ושלל מבצעים והטבות!