משלוחים חינם לנקודות איסוף בכל הארץ בקנייה מעל 100 ש"ח!

מורינגה נגד דלקת

על דלקת פרקים, דלקות כלליות ומורינגה כטיפול

“דלקת”, כפי שכולנו מכירים אותה, היא כאב חד, “לא נעים”, המופיע באזורים שונים בגוף. הדלקת עצמה, יחד עם הכאב המלווה, מגיעים כתוצאה מזיהום, פציעה, פגיעה פנימית, מחלה כרונית ועוד… אחת מהתופעות הנפוצות לדלקות היא מחלת הסוכרת. דלקת היא בעצם תגובה טבעית של מערכת החיסון, והיא מופיעה כאשר הגוף נדרש להילחם במזיק חיצוני חזק אשר פוגע בו. אף על פי כן, הדלקת עצמה היא לא מצב אופטימלי ויש לטפל בה ביעילות.

איך בעצם מתרחשת דלקת?

התהליך הדלקתי מתחיל בהתרחבות כלי הדם באזור הפגוע וכן מיקוד של תאי הדם בו, על מנת להזרים לאזור הפגוע כמה שיותר כדוריות דם לבנות הנלחמות בפולש. כתוצאה מהתרבות כלי הדם, התהליך הדלקתי עלול להוביל גם לדליפה של נוזל הדם – מצב זה יוצר נפיחות מקומית וגורם לכאב כתוצאה מהלחץ על העצבים באזור… ובמילה אחת: דלקת. ניתן לחלק את הדלקות הקיימות לשני סוגים מרכזיים: דלקות אקוטיות ודלקות כרוניות. דלקת אקוטית היא הדלקת המתוארת במקרה של חדירת גוף זר לגוף, פלישה חיצונית של מזיק פיזי או בעקבות אירוע נקודתי כמו פעילות גופנית מאומצת. זו היא דלקת נפוצה אשר מוגבלת בזמן ובסופה האזור המודלק מתאושש. כאשר דלקות חוזרות ונשנות הן נחשבות דלקות כרוניות, ובדרך כלל מעידות על בעיה כלשהי – שהיא זו הגורמת להן לחזור שוב ושוב: יכול להיות שמערכת החיסון אינה חזקה מספיק ויש להשיב ערכים תזונתיים לגוף לטובת חיזוק המערכות, יכולה להיות זו תנועה חוזרת אשר מתבצעת לא-נכון ומביאה עמה כאבים כרוניים המלווים לדלקת (כמו למשל כאבים בכף היד למי שכל היום יושב עם העכבר של המחשב, כאבים בכתפיים או באמות לאחר הרמת משקל לאנשים או דלקות בברכיים לאנשים שעושים תנועות קיצוניות מבלי לאמן ולשמור על האזור…) דלקות כרוניות עלולות להיות גם תוצאה של מתח וחרדה – בדומה להתקף חרדה פיזי – הגוף שלנו יודע לשדר כאבים עזים בדרכים שונות ולא מוסברות כאשר אנו נמצאים תחת לחץ, בתור מנגנון הגנה. מצב זה גם עלול להביא לדלקות שונות וחוזרות בגוף.

דלקת פרקים – הדלקת המוכרת ביותר

אחת הדלקות הידועות והשכיחות ביותר אשר גורמות סבל לאנשים רבים היא דלקת הפרקים / דלקת מפרקים. זוהי דוגמה טובה ומוכרת למקרה של דלקת כרונית. לצערנו, לדלקת זו אין טיפול ממשי ידועה. נכון לזמנים אלו, הדרך הנכונה והיעילה ביותר “להילחם” בדלקות פרקים היא באמצעות טיפול בתסמינים, הקלה על הכאבים, חיזוק הגוף, שמירה על מאזן נכון של ויטמינים ומינרליים, מניעת החמרה והתאמת אורח החיים. דלקת פרקים עשויה להופיע בעוצמות שונות ובמפרקים שונים ולכן להקשות מאוד על פעילותינו היום-יומית. דלקות פרקים יכולות להופיע בכל גיל, אך הן מתפרצות בשכיחות גבוהה יותר אצל אנשים מבוגרים ואף נחשבות כגורם נכות מרכזי בקרב גילאי ה-65 ומעלה.

לגבי השאלה מה גורם לדלקות פרקים – אין תשובה אחת לשאלה זו…

הרפואה המודרנית זיהתה גורמים רבים המעלים את הסיכון לחלות בדלקת פרקים. לדוגמה עומס על מפרקים או חבלה במפרק מסוים יכולים לגרום לדלקת; מחלות אוטואימוניות שונות (כמו פסוריאזיס) הן גם גורם מרכזי להופעות הדלקת. בני גילאים מבוגרים עשויים לסבול מדלקת פרקים ניוונית – תוצאה טבעית לבלאי טבעי והזדקנות הגוף. גם להרגלי החיים שלנו ישנה השפעה על פוטנציאל הדלקת: אלו הסובלים מעודף משקל יוצרים עומס כבד על המפרקים, דבר המעלה את הסיכוי לדלקת. כמו כן, אלו אשר ממעטים בפעילות גופנית ואינם שומרים על טווחי התנועה והגמישות של המפרק נמצאים בסיכון גבוה יותר.

תופעות לוואי

דלקת פרקים מהווה פגיעה קשה באיכות החיים, אך לדלקות אין תופעות לוואי. מדוע? כיוון שדלקות שונות הן, בעצמן, תופעת הלוואי של בעיות שונות בגוף. ובפועל הן גורמות לנו לכאבים ומגבילות את התנועה שלנו. דבר אשר לעיתים מפריע מאוד בפעולות היום-יום ואף מקשה עלינו בעת ביצוע פעילות גופנית – דבר אשר עלול, בעקיפין, להחמיר את מצבנו הבריאותי אפילו יותר. את תופעות הלוואי אנחנו יכולים למצוא דווקא בטיפולים לדלקות פרקים. הטיפולים המקובלים במקרה של דלקות פרקים מתרכזים בהקלה על הכאב ושיפור תפקוד המפרקים, כאשר בדרך כלל משתמשים בטיפול המשלב מספר טיפולים שונים בו-זמנית. בין הטיפולים שבדרך כלל נכללים קיים שילוב מוגבר עם נוגדי דלקות ומשככי כאבים. מקרים קיצוניים של כאב מטופלים בהזרקת סטרואידים למפרקים, דבר המעניק הקלה זמנית בלבד. ישנם גם מקרים הדורשים התערבות כירורגית. חלק מהאמצעים נחשבים ליעילים יותר ואכן מביאים להקלה משמעותית, אך מצד שני הטיפולים התרופתיים לרוב מביאים איתם תופעות לוואי הכוללות פגיעה במערכת העיכול והכליות, השפעות שליליות על הרגש והתחושה הכללית – ובעיות בריאותיות נוספות.

עלי עץ המורינגה יכולים לסייע להתמודד עם דלקות פרקים ודלקות כלליות – הן אקוטיות והן כרוניות.

עלי המורינגה הוכחו במחקרים רבים כבעלי תכונות אנטי-בקטריאליות ואנטי-דלקתיות, כך שהם יכולים לסייע גם במניעת דלקות וגם להתמודדות עם דלקות. יתרון נוסף של צמח המורינגה הוא התכונות משככות הכאבים הטבעיות שלו, דבר שיכול להקל מאוד על הסובלים מדלקות פרקים. היתרון הגדול ביותר של צמח המורינגה הוא שמדובר בפתרון טבעי לגמרי אשר אינו גורר עימו תופעות לוואי; הוא יכול להיות פתרון בפני עצמו וגם לתמוך בטיפולים אחרים – הוא מחזק את הגוף תוך כדי הטיפול, נותן גיבוי ומגביר את פעילות כלל המערכות, ומאזן ערכים בריאותיים שונים בגוף (בניגוד למרבית הטיפולים התרופתיים, אך גורמים להפרעה במאזן התקין של הגוף). באמצעות שימוש במורינגה תוכלו להפחית את התהליך הדלקתי, למנוע את החמרת המחלה ולשפר משמעותית את איכות החיים.

מורינגה ודלקות: ומה אומר המדע?

בעוד הרפואה ההודית, הסינית, האפריקאית – ורפואות מסורתיות רבות אחרות, תמיד ראו את צמח המורינגה כאמצעי יעיל ומיטבי לטיפול בדלקות, המדע המודרני מעדיף להתבסס דווקא על בדיקות מעבדה והוכחות באמצעות מחקרים. לכן, בוצעו מחקרים רבים בדרך צמח המורינגה וההשפעה שלו על דלקות. מחקר שניתח את הרכיבים הפעילים בצמח המורינגה זיהה כי קיימת בצמח נוכחות של ערכים תזונתיים גבוהים המוכרים למדע – העשרת הגוף בערכים תזונתיים הכרחיים, בייחוד בעודו נלחם במחלות שונות או בדלקת, היא תנאי ראוי וחשוב להבראת הגוף הפגוע וכן לשיפור ההרגשה הכללית של החולה. בנוסף התגלה כי המורינגה מכילה חומרים נוגדי חמצון המסייעים במניעת דלקות, כמו למשל רוטין, קוורצטין וחומרים רבים אחרים אשר ידועים למדע – ואף משומשים בעולם הרוקחות ובתרופות נוגדות דלקות. ליתר דיוק, בצמח המורינגה זוהו למעלה מ-30 חומרים ביו-אקטיביים המסייעים במניעת דלקות. אחד הרכיבים המעניינים ביותר אשר נמצאו בצמח המורינגה הוא נוגד האנזימים COX2, רכיב טבעי מיוחד אשר ניתן למצוא במרבית התרופות האנטי-דלקתיות המודרניות. צמח המורינגה מאפשר לכם ליהנות מצורה בטוחה יותר, טבעית יותר ונכונה יותר להתמודד עם דלקות וכאבים, ללא צורך בסטרואידים, פגיעה בגוף או תופעות הלוואי האופייניות לתרופות המרשם. אנחנו, ביערות מורינגה, מגדלים ומייבשים – וגם טוחנים את המורינגה שלנו בעצמנו. העצים גדלים בארצנו הקטנה, וכל תהליך הייצור מבוצע בצורות הטבעיות ביותר שאפשר. כל זאת על מנת לאפשר תזונה טבעית נכונה בעזרת מוצרי המורינגה שלנו. בנוסף, אנחנו מייצרים קוסמטיקה טבעית לגמרי מחלקי המורינגה השונים. הקוסמטיקה טבעית לגמרי ומכילה את כל התכונות המיוחדות של המורינגה עצמה. לשיפור של דלקות שונות וכאבים בגוף, מומלץ לשלב אבקת מורינגה או עלי מורינגה יבשים בתזונה היומיומית הקבועה שלכם. את המורינגה ניתן לצרוך בצורות שונות ונוחות – כמו יוגורט, מרק, סלטים ומאפים, טחינה או בכל מזון שתרצו… וכך ליהנות מתכונותיהן האנטי דלקתיות, ובעיקר מהקלה גדולה על הדלקות שלכם. ההמלצה שלנו (שכמובן, לא מגיעה במקום המלצת רופא מוסמך) היא לצרוך מורינגה טבעית כחלק מהתזונה היומיומית על מנת לקבל את תכונותיה נוגדות הדלקת לגוף. בנוסף, לדלקות פרקים ודלקות במקומות ספציפיים, ניתן להשתמש בקרם המורינגה המרפא שלנו או משחת ההרגעה (הילינג) המעולה.
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

אהבתם את התכנים שלנו? בואו להיות במועדון החברים שלנו!
להצטרף למועדון לקוחות המורינגה שלנו ולקבל טיפים לתזונה בריאה ושלל מבצעים והטבות (:

מוצרים נוספים שיכולים לעניין אותך...

אולי יעניין אותך גם...

עלי מורינגה וענפי מורינגה קטנים מונחים על צלחת לבנה
על המורינגה

אודות המורינגה

אודות המורינגה אז… מי הוא הצמח הנפלא הזה? מורינגה הוא עץ טרופי ממשפחת המורינגיים (Moringaceae). הכוללת 13 מינים ברחבי האזורים הטרופיים-יבשים במדינות עולם שלישי. תפוצתו

אבקת מורינגה בקערה על שולחן עץ ומסביבה קעריות של תמצית מורינגה
מורינגה ותזונה

מיהו האבץ?

מיהו האבץ? למה אנחנו צריכים אותו, ומה הקשר של המורינגה אליו? קצת על אבץ: אבץ (או גם בשמו הלועזי “זינְק” – Zinc) הוא יסוד כימי

אישה שותה מים מטוהרים בעזרת מורינגה לפני נהר גדול ויער ירוק
מורינגה ותזונה

מורינגה לטיהור מי שתייה

מורינגה, סילוק מתכות כבדות וטיהור מי השתייה שלנו מה הקשר בין מורינגה לטיהור מים? לאיכות ולזמינות של מי שתייה יש  חשיבות עצומה לבריאות האדם. מי

4 תגובות

  1. בס”ד

    שלום , אני מעוניינת לרכוש משחה מורינגה לכאבים כרוניים .
    אודה לכם אם תשמרו איתי קשר למספר
    0547554372 .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן