בקניה מעל 299 ש”ח משלוח חינם עד לבית  – כל המוצרים 100% מורינגה מהמשתלה שלנו מיוצר כחול לבן
צפו במבצעים שלנו – לחצו כאן

About Moringa

אודות המורינגה

מה באמת צומח על ענפיו של "עץ הפלא"?

כן, אנחנו יודעים. כל צמח שעליו ניתנים למאכל זוכה לכינוי “סופר פוד”, אבל המורינגה היא לא עוד סופר פוד. מדובר בתגלית עולמית עתיקת יומין שממש מסייעת לבריאות ההוליסטית של כולנו. ההודים שבייתו לראשונה את תרמיליו הירוקים, ייחסו למורינגה חלק חשוב ברפואה האיורוודית המסורתית (רפואה הדוגלת בטיפול בעזרת תזונה נכונה, ניקוי רעלים, אורח חיים בריא ומדיטציה). על פי המסורת האיורוודית, המורינגה משמשת למניעת 300 מחלות.

עץ המורינגה הוא עץ רב שנתי המעובד באופן נרחב באזורים טרופיים רבים וגדל בקלות גם בתנאים קשים. העץ הטרופי ממשפחת המורינגיים (Moringaceae) כולל למעשה 13 מינים הגדלים באזורים נרחבים בהודו, פקיסטן ובנגלדש, אבל פירותיו קנו לעצמם שם עולמי ומכונים במדינות רבות “עץ הפלא” או “עץ הניסים” ואפילו להגדרה המבטיחה: “הצמח המזין והשימושי ביותר בעולם. 

היתרון המשמעותי המבדיל את המורינגה משאר הסופר פודס, הוא שכמעט כל חלקי הצמח אכילים וניתנים לשימוש. הקליפה, העלים, הזרעים, הפרחים, השורשים ואפילו התרמילים הלא בשלים – את כולם ניתן לצרוך בדרכים שונות. עלי המורינגה נחשבים ליעילים ביותר: הם עשירים בנוגדי חמצון, חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים ובעלי יתרונות תזונתיים נוספים רבים. הם משמשים באופן מסורתי כדי להגביר את התזונה להשלים חוסרים תזונתיים ולהתמודד מול מחלות כמו מלריה, חום גבוה, לחץ דם גבוה וסוכרת,תת תזונה, עיוורון, אנמיה, לחץ, דיכאון, בעיות עור שונות, דלקת פרקים, מפרקים ואבנים בכליות. צמח זה הראה גם יכולת לסייע בשמירה על בריאות מערכת הלב וכלי הדם, רמות הגלוקוז בדם ובמתן פעילות נוגדת חמצון, נוגדת דלקת ונוגדי סרטן וכן בהסדרת דרכי השתן וההנקה בקרב נשים סיעודיות.

וזה עוד לא הכל: הזרעים והשורשים של המורינגה נחשבים אף הם כבעלי יעילות גבוהה למלחמה בחיידקים וזיהומים וכן לטיהור של מים מזוהמים. בנוסף, ניתן לייצר שמן תזונתי (“שמן בן”) מהזרעים העשירים בחומצה אולאית (המרכיב העיקרי בשמן זית) הדומה לשמן זית אך יציב בטמפרטורות גבוהות יותר.

נגן וידאו
נגן וידאו

מוצרי מורינגה בפיתוח ישראלי

הגידול המסחרי של עץ המורינגה בישראל מוגבל למספר מצומצם גידולים בקיבוץ עין השופט, מספר ישובים בעמק חפר, כרמי יוסף, גדרה ובערבה. חברת “יערות מורינגה” היא אחת החברות המובילות בישראל המייצרות מגוון רב של תוספי מזון, אבקות, כמוסות ומוצרים קוסמטיים מעלי המורינגה. 

מה מכילים עלי המורינגה?

להצטרף למועדון לקוחות המורינגה שלנו ולקבל טיפים לתזונה בריאה ושלל מבצעים והטבות!