עלי מורינגה

עץ המורינגה הידוע ברפואה ההודית כעץ 300 המחלות ומוכר כצמח מרפא בכל העולם. כיום עלי מורינגה הם אחד הכוכבים העולים בעולם המחקר תודות לתכולת הערכים התזונתיים שלה, ערכי נוגדי החימצון שבה וכן ביכולותיה האנטי דלקתיות. 

מורינגה אוליפרה או בשמו העברי מורינגה מכונפת, זה עץ מאכל שמקורו בהודו במורדות ההימלאיה, באפריקה ובמזרח אסיה. המורינגה משמשת כצמח מרפא רב עוצמה ונעשים שימוש כמעט בכל חלקי העץ אך בעיקר בעלים ובזרעי המורינגה. 

אבקת עלי המורינגה ידועה ביכולות נוגדות הדלקת שלה, בתמיכה במערכת החיסון ובמענה למגוון רחב מאוד של בעיות בריאותיות נוספות. שמן זרעי מורינגה מאידך ידועים ביכולות איזון סוכרים, תמיכה בבעיות נשימה ובשמן האיכותי שמופק מהם אשר נפוץ בתעשיית ההקוסמטיקה.

עלי מורינגה, משתלות סנדלר, מוצרים טבעיים

מהמורינגה מכינים מגוון של מוצרים החל בתוספים כאבקת עלים, שמן מהזרעים, אבקת זרעים, חליטות, מיצים, סבונים,קרמים ועוד.

עץ המורינגה נחשב כעץ פלא עוד מתקופתם של תרבויות עתיקות דוגמת תרבות יוון העתיקה, המצרים הקדמונים ותרבויות המזרח וכיום הוא עומד בחזית המחקר המדעי של צמחי המרפא, יחד עם צמחי מרפא שונים ומיוחדים כמו הכורכומין, הספירולינה הגדילן ועוד.

צמח המורינגה מכיל שילוב ערכים תזונתיים וריכוזים גבוהים ונדירים של חלבונים, ויטמינים, מינרלים, מיקרו אלמנטים ואנטי-אוקסידנטיים. המורינגה משמשת כמזון-על, כמולטי ויטמין וכצמח מרפא שמרפא מגוון עצום של מחלות ולא בכדי נקרא “עץ 300 המחלות”.

עץ המורינגה מיוחסות תכונות רפואיות נדירות ומקיפות הן ברפואה העממית והן בזירה המחקרית ונמצא בשימוש נרחב ברפואה האיורוודית(הרפואה ההודית המסורתית), בקרב נטורופתים, הרבליסטים ויועצות הנקה ברחבי הארץ והעולם.

עץ המורינגה מכיל שילוב ערכים תזונתיים וריכוזים גבוהים ונדירים של חלבונים, ויטמינים, מינרלים, מיקרו אלמנטים, אנטי-אוקסידנטיים ומשמש כמזון-על, כמולטי ויטמין וכצמח מרפא שמרפא מגוון עצום של מחלות ובעיות בריאותיות.

לפי אגף החקלאות האמריקאי, עץ המורינגה מכיל שמונה עשרה חומצות אמיניות מתוך עשרים, שעוזרות לבנות את החלבונים שמצויים בגוף האדם.  החוקרים טוענים כי עץ המורינגה הוא חלק מקבוצה של צמחים קטנה שמכילה את כל החומצות אמיניות ההכרחיות הללו.

עץ המורינגה מכיל את כל תשע החומצות האמיניות שהכרחיות לגוף, ושהגוף עצמו לא יכול לייצר אותן.

הנוכחות של החומצות הללו וגם הפרופורציה שלהן יוצרות אפקט סינרגטי חיוני לגוף האדם ותורם רבות לתזונה נכונה ולבריאות האדם.

אולי יעניין אותך גם

2H8A3539
הייחוד והאיכות של מוצרי הקוסמטיקה של יערות מורינגה
בשיר כך כתוב “הייתי בפריז וגם ברומא”לקוחה שלנו כתבה “הייתי במרוקו וחיפשתי מציאה”. כל...
המורינגה כתרופה טבעית נגד חרדות, עלי מורינגה, שמן מורינגה, תרופות טבעיות
המורינגה כתרופה טבעית נגד חרדות
המורינגה כתרופה טבעית נגד חרדות, המכונה גם “עץ הנס”, זכה לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות...
20201112_075451
מורינגה מכונפת – עץ החיים
מורינגה מכונפת – עץ החיים , הקדמה: “וַיֹּאמֶר אֱלֹהִִים: תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא” המורינגה היא...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *