הכל על מורינגה בהריון

מוטי סנדר

מוטי סנדר

רבות מדובר על תקופת ההיריון המרגשת של האישה, תקופה מלאת שמחה, המלווה, לא פעם, גם כן בחששות והרבה דאגה לאם ולעובר. תקופה בה בריאותם של השניים עומדת בראש סדר העדיפויות ומכך גם פעולות האם הכוללות בדיקות שלה ושל העובר ומאמצים לשמירה על בריאותה.

מורינגה מכונפת (Moringa oleifera)  התגלתה לראשונה לפני אלפי שנים במורדות הרי ההימלאיה ונכנסה לשימוש מסורתי ברפואה ההודית והאפריקאית, לאחר שהרופאים המקומיים פשוט לא יכלו להמשיך ולהתעלם מהפלא הזה.

המורינגה היא עץ בגודל בינוני ולו עלים המכילים ריכוזים גבוהים ביותר של מינרלים, נוגדי חמצון, ויטמינים ומאות חומרים בעלי פעילות אנטי-דלקתית, אנטי-ויראלית, אנטי-חיידקית ועוד. עלי המורינגה המכונפת, נחשבים למזון על, מה שאנחנו קוראים היום “סופר פוד” (SUPER FOOD), ומהם מכינים ורוקחים מגוון רחב ועשיר של תוספי מזון, תרופות, תכשירים ועוד.

שימוש יום יומי של מורינגה, במיוחד בתקופת ההיריון, משפיע באופן ישיר על איזון כל המערכות בגוף, והרי ידוע שלגופה של האם ולבריאותה השפעה ישירה על התפתחותו ובריאותו של העובר שבבטנה. מחקרים מוכיחים כי למורינגה השפעה ישירה על רמות ההמוגלובין בדם ויש לה את היכולת למנוע מצבים של אנמיה ואף אנמיה משמעותית אצל האם ומכך גם אצל העובר. נשים רבות נוטות לסבול ממחסור של ברזל בתקופת ההיריון ולכן חשוב פי כמה לשמור על רמות תקינות לפני ובמהלך ההיריון.

כמו כן, נשים רבות סובלות מסכרת הריון, מחלה שכיחה בה הגוף מתקשה לפרק את הסוכר בדם והתופעות העלולות להופיע כוללות עובר גדול בעת הלידה וכמובן תינוק עם סכרת. שימוש יום יומי במורינגה בתקופת ההיריון מסייעת לאיזון רמות הסוכר בדם. המורינגה מכילה חלבונים דמויי אינסולין, המשפיעים על האופן בו האינסולין מופרש בגוף, ומסייעים לו לאזן את רמת הסוכר בדם.

אולי יעניין אותך גם

ילדים משחקים בפאזלים ונהנים במבוכי המורינגה של יערות מורינגה
המקום כל כך יפה ומזמין ומתאים לטיולים
כל קבוצה שמגיעה ל יערות מורינגה-משתלות סנדר מתפעלת ושואלת איך זה שלא שמענו עליכם עד עכשיו? המקום כל כך...
20200820_130626
סיורי חוויה לקבוצות ב יערות מורינגה
סיורי חוויה לקבוצות ב יערות מורינגה-משתלות סנדר . .כשטבע, בריאות וטיפוח נפגשים יחד. אנשי היערות מ”יערות...
WhatsApp Image 2020-05-12 at 10.59
המורינגה כצמח מרפא
המורינגה כצמח מרפא: “עָשִׂיתִי לִי גַּנּוֹת וּפַרְדֵּסִים וְנָטַעְתִּי בָהֶם עֵץ כָּל פֶּרִי”  במשך...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן