בקניה מעל 299 ש”ח משלוח חינם עד לבית  – כל המוצרים 100% מורינגה מהמשתלה שלנו מיוצר כחול לבן
צפו במבצעים שלנו – לחצו כאן

אתם ממשפחת המתוקים? יש לנו שליחות לעזור לאנשים.

מוטי סנדר

מוטי סנדר

מורינגה מכונפת הוא צמח טרופי ממשפחת המורינגיים (Moringaceae) הכוללת 13 מינים ברחבי האזורים הטרופיים-יבשים בעולם הישן. תפוצתו הטבעית מצפון מזרח פקיסטן לצפון מערב מדינת בנגל בהודו ובצפון מזרח בנגלדש, והוא כיום נפוץ בכל רחבי העולם באזורים בעלי אקלים חם דיו שמאפשר את התפתחותו. הצמח בוית לראשונה בהודו, שם נאכלים תרמיליו הירוקים כירק מאכל בדומה לשעועית ירוקה או אספרגוס, והם נאכלים מבושלים במגוון מאכלים. המורינגה נחשב ל”צמח היבשתי המזין ביותר בעולם” ויש הטוענים גם כי הוא “הצמח הבריא ביותר בעולם”. על כן, אין פלא שהצמח מכונה “צמח הפלא” או “The miracle tree”.

בשנות החמישים של המאה ה-20 הגיעו לארץ עולים יהודים מאזור העיר קוצ’י (קוצ’ין) בדרום מערב הודו. בהודו הם השתמשו במורינגה כצמח מאכל והם נהגו לקטוף את תרמיליו בעודם ירוקים ולבשל אותם במגוון מאכלים. יחד איתם הם הביאו את הצמח, אותו הם גידלו כעץ למאכל בחצרם הפרטית. לפירות שלו הם קראו Drum Sticks או “מקלות מתופף” בשל היותם ארוכים וצרים כמו מקלות מתופף. הצמח הופץ על ידם בישובים השונים בהם הם התבססו, מכפר יובל בצפון, דרך תעוז, תרום ומסילת ציון במרכז ועד נבטים בדרום.

כיום, ישנן בישראל מספר חברות שמייצרות תוספי מזון מהעלים המשמשים גם כתרופה טבעית לריפוי תחלואים שונים, ומוצרים קוסמטיים שונים המבוססים על השמן שבזרעים. בישראל, הגידול המסחרי של הצמח הוא בעיקר לשמן לקוסמטיקה ולעלים כתוסף מזון איכותי לבני אדם וכצמח מספוא לבעלי חיים. גידול מסחרי של צמח זה מוגבל כיום למספר מצומצם ביותר של חקלאים בקיבוץ עין השופט, גבעת יואב, בעמק חפר, כרמי יוסף, גדרה, גני טל ובערבה.

סוכרת – סוכרת היא מחלה כרונית במדינות רבות ומספר החולים בה כיום כ- 285 מיליון והוא צפוי להגיע למעל 500 מיליון ב- 2030.

מחקרים מעבדתיים רבים בחנו את האפשרות לטיפול תרופתי בסוכרת באמצעות מיצוי מהעלים של צמח המורינגה. כולם הראו ירידה משמעותית ברמות הגלוקוז בדם, בחיות בריאות, וירידה משמעותית עוד יותר של > 50% בחיות מודל למחלת הסוכרת (Jaiswal et al., 2009).

במאמר שפירסם ד”ר יפתח ואקנין…במקביל, מספר מחקרים הראו שהשימוש  של המורינגה מנע פגיעה חמצונית בכבד ובכליות שמלווה בדרך כלל את המחלה (Balakrishnan et al., 2019). מחקר קליני בבני אדם החולים בסוכרת שטופלו באבקת עלי מורינגה הראה ירידה של 30% ו- 25% ברמות הגלוקוז בדם, בצום ולאחר ארוחה, בהתאמה (Kumari, 2010). מחקר קליני בבני אדם החולים בסוכרת הראה שתוספת עלים של מורינגה לארוחת הבוקר לאחר צום גרמה לירידה של כ- 20% ירידה ברמות הגלוקוז בדם בהשוואה לארוחה ללא עלים של מורינגה. השפעה זו לא הייתה מלווה בעלייה ברמות האינסולין בדם ומיוחסת לירידה בקליטה של גלוקוז במערכת העיכול (William et al., 1993).

מחקר שנערך באנשים בריאים הראה שנטילת אבקת מורינגה דרך הפה העלתה באופק מובהק את הפרשת האינסולין בדם בהשוואה לביקורת (Anthanont et al., 2016). מחקר נוסף באנשים בריאים ששתו חליטה (תה) של אבקת עלי מורינגה, עוד טרם שתו תמיסה עשירה בגלוקוז, הראה ירידה של כ- 20% ברמות הגלוקוז בדם כעבור חצי שעה משתיית החליטה, וההשפעה נמשכה למעלה משעתיים (Fombang and Romuald, 2016). מנגנוני הפעולה המוצעים של צמח המורינגה בחולי סוכרת כוללים צמצום קליטת גלוקוז במעיים, הגברת ייצור אינסולין, הורדת עמידות לאינסולין, הגברת חידוש של תאי β בלבלב, העלאת רמות נוגדי חמצון בדם והורדת רמות של גורמים מחמצנים בדם (Muhammad et al., 2016).

סיבה נוספת שאנחנו בגוף ראשון חווינו אותה. סטרס, לחצים הם אחד הגורמים והידועים בהשפעה על רמות הסוכר בגופינו.

אנחנו גרנו במושב גני טל בגוש קטיף 27 שנים. לא היו לנו בעיות של סוכר. מאז הגרוש אני ראיתי שהסוכר שלי קופץ ועולה. חנה ראתה תופעות אחרות של אדומימיות ופצעים בפנים. אחת התרופות היעילות היא תפישת רוגע. איפה יש רוגע? בואו והיכנסו ליערות מורינגה, למבוכי המורינגה. אפשרי גם להביא כיסא נוח, לשבת בשקט בצל העץ לקרוא ספר או כל מגזין להזמין לשתות כוס תה מורינגה ולהנות מקרני השמש החמימה.

אתם תחליטו איך להירגע ולהשיב לכם את השקט והשלווה. אנחנו ניתן לכם פינה מוצללת, חמימה ונעימה בה תוכלו לשבת לשכב, גם לרקוד ולשיר מנגינה בכל שטחי המבוכים המיועדים להפעלה.

על מנת שנוכל לארח אתכם בצורה נאותה, הכנו מגרשי חניה בכיכר שבתוך שטחי היערות, שלטי הכוונה מובילים אתכם למבוכים. בכניסה למבוכים הכשרנו שירותים ב “רמה עולמית” בהשוואה למקומות דומים המתאימים גם לבעלי נכויות, כיור לרחיצה ולנטילת ידיים, נקודת מכירה לצינון מזג האוויר והאווירה.

הכשרנו את המבוכים עצמם לאירוח של כלל הציבור והינגשנו אותו לבעלי נכויות.
אתם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלי שבמהלך החודש האחרון מאז שהתחלנו להפעיל את המבוכים התמלא בשירות ובתשבחות

על מנת שנוכל לארח אתכם בצורה נאותה, הכנו מגרשי חניה בכיכר שבתוך שטחי היערות, שלטי הכוונה מובילים אתכם למבוכים. בכניסה למבוכים הכשרנו שירותים ב “רמה עולמית” בהשוואה למקומות דומים המתאימים גם לבעלי נכויות, כיור לרחיצה ולנטילת ידיים, נקודת מכירה לצינון מזג האוויר והאווירה.

הכשרנו את המבוכים עצמם לאירוח של כלל הציבור והינגשנו אותו לבעלי נכויות.
אתם מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלי שבמהלך החודש האחרון מאז שהתחלנו להפעיל את המבוכים התמלא בשירות ובתשבחות

ריפוי והחלמה של פצעים כתוצאה מסוכרת ועוד.

ריפוי והחלמה של פצעים – כתוצאה מחבלה או כתוצאה ממחלות שונות כגון סוכרת ועוד. ישנה חשיבות עצומה לריפוי הפצעים ולאחר מכן גם לצמצום גודל הצלקת שנותרת. מחקרים רבים בדקו את השפעת מיצוי מצמח המורינגה על ריפוי פצעים ומצאו שמתן של מיצוי מעלים דרך הפה האיץ את קצב הריפוי של הפצעים ואף צמצם את גודל הצלקת (Rathi et al., 2006). כמו כן, שימוש חיצוני של מיצוי מהעלים ישירות על הפצעים אף הוא האיץ משמעותית את קצב הריפוי שלהם בכ- 80% (Chin et al., 2019).

שלום, יש לנו שליחות לעזור לאנשים. ????️אנחנו עושים השתדלות ורוצים שמהיום עלי מורינגה טריים, יבשים ואבקת מורינגה מתוצרת יערות מורינגה ימצאו דרך קבע בכל הבתים. ????️ אנחנו, חנה ומוטי סנדר, חקלאים 42 שנים, המגדלים, הקוטפים, המייבשים…עובדים יחד בכל מהלך הגידול והייצור. תוצרת “כחול לבן” עבודה עברית ללא ריסוסים וחומרי הדברה.???????? נשמח להגיע אליכם לבתים, למקומות עבודה או לכל רעיון טוב שיש לכם, על מנת לספר לכם עלינו ולהציג לכם את המוצרים המדהימים שלנו לשיפור איכות החיים של כולנו !!!*

העלים של עץ המורינגה הם מקור עשיר לחלבונים, ויטמינים ומינרלים. עץ המורינגה מכונה בעולם בשם “עץ הפלא” או “עץ השמן” אנחנו קוראים לו העץ האדיב ???? בגלל הערכים התזונתיים הגבוהים שלו.

לעץ המורינגה שימושים רפואיים בבריאות האדם כולל תזונה, מחלות לב וכלי דם, בעל תכונות משתנות והגנה על הכבד.???? לעץ המורינגה יש גם השפעות נוגדות חמצון ואפילו השפעות שמורידות את רמות הכולסטרול.

אנו ב”יערות מורינגה” https://moringaforests.com/ מגדלים את עצי המורינגה ומפיקים מהם את מוצרי העלים שלנו לצריכה יום-יומית כ “מזון על” על פי דיווחים מזון מועיל. אנו מקבלים תגובות רבות של לקוחות שמספרים לנו שמאז שהחלו לצרוך את עלי המורינגה רמות הסוכר שלהם, רמות הכולסטרול שלהם ירדו בצורה משמעותית, תוצאה שהם לא הצליחו להשיג אפילו בשימוש בתרופות.

בנוסף למוצרי העלים אנו מפיקים מעץ המורינגה מוצרי קוסמטיקה טבעיים !!! ⛳????⛳התכונות המדהימות שיש בעץ המורינגה הופכות את מוצרי הקוסמטיקה לייחודיים ביכולת הספיגה שלהם בעור ובהאטת תהליך הזדקנות העור !!!
מוצרי הקוסמטיקה???????? שלנו מוכיחים את עצמם ואנו מקבלים תגובות מלקוחות שבעבר ניסו לפתור בעיות בעור הפנים בכל שיטה אפשרית, כולל שימוש באנטיביוטיקה, ושום דבר לא עזר !!! חודש בלבד לאחר שהחלו להשתמש במוצרי הקוסמטיקה שלנו הם החלו לקצור מחמאות על מראה עור הפנים שלהם !!! והכל מחומרים טבעיים !!!
בימים אלו כאשר המשימה היא לתחזק ולתגבר את המערכת החיסונית של כל אחד מאיתנו, קיימות המלצות רבות לתגבר באכילת מאכלים שבהם אנחנו מוצאים יותר ויטמין C ויותר ויטמין A. ויטמין C . מתברר שבימים אלו טוב מאוד להשתמש במוצרים אלו לכל הרוצים לשמור, לחזק ולתחזק את המערכת החיסונית המגינה עלינו בזמן הזה של המגפה קורונה COVI 19.

מהיום שנחשפנו לעץ המורינגה ותכונתיו המופלאות אנחנו, חנה ומוטי סנדר, משתמשים במוצרי המורינגה שלנו, מוצרי עלים טריים ויבשים ותכשירי קוסמטיקה. אנו מרגישים את השפעותה הטובות של המורינגה בחיי היום יום.
אז למה רק אנחנו?
מעניין אתכם לשמוע, לנו יש מה להראות ולהשמיע. תזמינו אותנו ונשמח לבוא אליכם ולחשוף בפניכם את עץ המורינגה, העץ האדיב עץ הפלא.
עד שנגיע אליכם אתם מוזמנים להיכנס ליערות מורינגה.

מוצרים שיכולים
לעניין אתכם

אולי יעניין אותך גם

 ללא שם (2)
כבר ביקרתם ביערות מורינגה?
בואו לחגוג אתנו את ט”ו בשבט שלום, כאן חנה ומוטי סנדר, חקלאים כבר 40 שנה, נשמח להזמין אותך לחגוג...
20210305_083711
רוחות עזות מטלטלות את העצים במבוכי המורינגה
החורף השנה מתארך ונושק כבר לחג הפסח. מתי אתם מתכוננים לפתוח את השערים? שאלה שאנחנו נשאלים הרבה פעמים....
 ללא שם (8)
יערות מורינגה
מורינגה אוליפרה הוא צמח שמקורו בתת היבשת ההודית וכיום גדל בחלקים רבים של העולם. צמח זה ידוע בסגולותיו...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

להצטרף למועדון לקוחות המורינגה שלנו ולקבל טיפים לתזונה בריאה ושלל מבצעים והטבות!